tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Żarnowska Orkiestra Dęta łączy przyjemne z pożytecznym

 W Zamościu


Nie tylko gra w orkiestrze daje przyjemność bycia jej członkiem.
24–26 lipca zdolni młodzi muzycy wraz z opiekunami odwiedzili krainę mlekiem i miodem płynącą – Roztocze – ciągnącą się od Kraśnika aż po Lwów. Zwiedzili część tej pięknej krainy zaczynając w sobotę od Zamościa. Kolejne miejsca to: Szczebrzeszyn znane z wiersza Jana Brzechwy „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie”, Zwierzyniec leżący nad Wieprzem, a w nim słynny barokowy „kościół na wodzie” oraz znaną hodowlę tzw. koników polskich, podziwialiśmy mikrowodospady („szumy”) na Sopocie.
Zakwaterowanie nastąpiło w Krasnobrodzie, miejscowości wypoczynkowo–wczasowej i uzdrowiskowej. Głównym celem pobytu w Krasnobrodzie był XX Przegląd Orkiestr Dętych regionu Małopolski, zorganizowany 25 lipca. Żarnowscy muzycy mogli podziwiać kunszt i zawodowstwo dziesięciu orkiestr dętych w repertuarze mocno zróżnicowanym, począwszy od muzyki filmowej poprzez standardy jazzowe do muzyki poważnej. Większość z tych orkiestr posiada długi staż swego działania, dlatego też słuchanie ich występów to była ogromna przyjemność.
W poniedziałek, już w drodze powrotnej do domu, odwiedzili Święty Krzyż. Nieco kapryśna pogoda nie pozwoliła pójść w górę tzw. drogą królewską, dlatego też do klasztoru uczestników dowiozły bryczki.
Wszyscy uczestnicy zadowoleni szczęśliwie wrócili do domów. Założenia i cele wycieczki, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym w pełni zrealizowano.
Koordynator projektu


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »