tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Żarnowscy seniorzy świętują

 


Klub Aktywnego Seniora, istniejący przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie od maja 2010 r., uczestniczy w różnych aspektach życia społecznego. Jego członkowie spotykają się na wielu imprezach okolicznościowych, wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze, biorą udział w projektach prowadzonych przez bibliotekę bądź inne instytucje. Współpracują z twórcami literackimi, w tym z Opoczyńskim Klubem Literackim "Nad Wąglanką". 15 lutego zaprosili do GBP Irenę Plucińską z jej najnowszym tomikiem poezji "Jesienny wykrzyknik". Po udanej promocji tej książki w Opocznie członkowie klubu chcieli posłuchać wierszy w wykonaniu autorki i dwóch gimnazjalistek, Natalii Brzozowicz i Dominiki Ciszek. Recytowane utwory wprowadziły słuchaczy w miły i wzruszający nastrój. Na zakończenie poetka otrzymała ogromne brawa, życzenia i kwiaty. Odśpiewano sto lat wznosząc toast lampką szampana. Autorka podziękowała organizatorom i wszystkim obecnym na sali za przygotowanie i uczestnictwo w spotkaniu.
Drugą część wieczoru rozpoczęła prezes Urszula Aleksandrowicz, podsumowując działalność klubu w 2013 roku. Ogólnie w omawianym roku odbyło się sześć spotkań integracyjnych, dwie wycieczki do kina i dwie wycieczki krajoznawcze: ? do Sandomierza i czeskiej Pragi. Członkowie klubu uczestniczyli w czterech projektach organizowanych bądź współorganizowanych przez bibliotekę: "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece", "Seniorze angażuj się w zmiany", "Se?ma?for Film Festival On Tour 2013" i "KsięgoZbiór". Odpowiadając na zaproszenia wzięli udział w jedenastu spotkaniach przygotowanych przez zaprzyjaźnione organizacje, w tym Fundację Akademia Inicjatyw Społecznych w Łodzi, UTW Opoczno i Tomaszów Maz., Stajnię Artystyczną Marcinków, Jednostkę Strzelecką 2036 Paradyż oraz miejscowe władze. Na okoliczność podsumowania omawianej działalności przygotowano publikację zatytułowaną "Wspominamy 2013 r.", którą rozdano obecnym. Wszystkim pogratulowano osiągnięć w działalności klubowej 2013 r. z nadzieją na owocniejszy 2014.
Ponieważ w piątek były walentynki, nawiązując do tego tak popularnego obecnie święta uczestnikom złożono serdeczne życzenia a każdy otrzymał piernikowe serce z miłą dedykacją. Spotkanie zakończono balem walentynkowym.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (867) z dnia 21 Lutego 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »