tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 "Żeromski" oddawał krew

 
W środę, 7 marca odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w naszym powiecie. Tym razem najcenniejszy lek oddawali uczniowie Zespołu Szkół OgólnokształcącychKrew w autobusie RCKiK oddają uczennice klas drugich i trzecich ZSO


Zbiórka została zorganizowana w mobilnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który zaparkował przed basenem. Trwała od godziny 9.00 do 12.30, ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży ?Żeroma?. Pielęgniarki zarejestrowały trzydzieści osób. Siedmioro uczniów, głównie z powodu przeziębień, nie mogło pomóc potrzebującym. Bank krwi wsparły więc 23 osoby, dzięki czemu zbiórka zakończyła się wynikiem 10,35 litra.
Co trzeba podkreślić, aż dwanaście osób zaliczyło krwiodawczy debiut. Miejmy nadzieję, że ci uczniowie wejdą na stałe do rodziny honorowych dawców krwi.
Niestety, podczas zbiórki doszło do skandalu. Na krwiodawców, którzy przecież ratują życie innym ludziom, ktoś ?życzliwy? nasłał Straż Miejską. Ta zaś upomniała organizatorów akcji za niewłaściwe zaparkowanie autobusu. Piszemy o tym w oddzielnym komentarzu.
Następne zbiórki krwi w Opoczyńskiem, o charakterze stacjonarnym, odbędą się 11 marca w Sławnie i 18 marca w Żarnowie. Mobilny punkt pobierania krwi znowu zawita do Opoczna 22 marca i zaparkuje przy ZSS nr 1.

* * *

Kto nie lubi krwiodawców?

Nadgorliwość

Często widzimy sytuacje, kiedy aż się chce wezwać Straż Miejską. Ktoś np. parkuje na przejściu dla pieszych, na miejscu dla inwalidy, w poprzek, blokując innych. W czasie odpustu nie można wytrzymać od huku odpalanych petard, kupionych i używanych przez kilkuletnich chłopców. I co? I wtedy nie ma strażnika albo patrol przyjedzie po 20 minutach, gdy sytuacja już się zmieniła.
W środę, 7 marca wezwani strażnicy miejscy zareagowali na wezwanie natychmiast. Ktoś zadzwonił, że na parkingu przy MDK stoi nieprawidłowo zaparkowany autobus ?wampirów?, czyli objazdowy punkt pobierania krwi. Co prawda nikomu nie przeszkadzał w parkingowym ruchu, no ale?
Faktycznie, około godz. 11.00 z tego parkingu korzystaliśmy sami. Troje dziennikarzy rozeszło się do swoich zadań, przy okazji widzieliśmy czy autobus przeszkadza, czy też nie, bo po parkingu poruszaliśmy się samochodem. No i nam, a także wielu innym, autobus nie przeszkadzał, za to stojąc wzdłuż chodnika był lepiej widoczny dla tych, którzy (być może) nie wiedzieli o akcji pobierania krwi i mogli wejść np. po drodze ze szkoły czy z zakupów.
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak znalazł się ktoś ?życzliwy? i doniósł straży, że autobus stoi nie tak, jak trzeba. Strażnicy przyjechali, zainterweniowali, udzielając kierowcy pouczenia.
Nie zachęcamy do łamania prawa, ale tym razem mamy wrażenie, że strażnicy wykazali się nadgorliwością. Akcji pobierania krwi nie da się przeprowadzić w miejscu niewidocznym, na uboczu. Autobus musiał być widoczny dla przechodniów, by nikt go nie pomylił z innymi autobusami, przywożącymi dzieci na basen. Musiał więc stać tak, jak stał.
Słowem zawsze musi się znaleźć ktoś ?życzliwy?, kto doniesie, a czasem znajdą się i trochę nadgorliwi strażnicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (765) z dnia 9 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »