tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Żarnów aktywizuje swych seniorów

 

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Oddziałem PTTK w Żarnowie rozpoczyna realizację projektu finansowanego ze środków PPWOW w ramach społecznej integracji lokalnego środowiska – usługi dla osób starszych i tworzy Klub Aktywnego Seniora. Biblioteka wyszła naprzeciw zapotrzebowaniom środowiska po uprzednim przeprowadzeniu rozeznania. Głównym celem programu jest wskazanie aktywnych i pożytecznych form spędzania czasu wolnego. Uczestnicy nawiążą nowe znajomości z ciekawymi ludźmi, poszerzą swoją wiedzę na temat literatury, sztuki, poznają ciekawe miejsca krajoznawcze w Polsce, nauczą się podstaw obsługi komputera i korzystania z internetu.
Program obejmie osoby w starszym wieku tylko z terenu gminy Żarnów. Spotkania integracyjne odbywać się będą w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej, natomiast kurs komputerowy w Filii Bibliotecznej w Skórkowicach, gdzie jest utworzone Centrum Kształcenia. Inauguracja działalności Klubu Aktywnego Seniora odbędzie się 6 maja w sali żarnowskiej biblioteki o godz. 11.00, z udziałem osób chętnych i zaproszonych gości. W programie jest omówienie planu pracy klubu oraz część artystyczna pod tytułem „Sąd nad książką” w wykonaniu uczniów SP im. J. Bartoszewicza pod kierunkiem Grażyny Szafińskiej. Specjalnie na tę okazję uszyte zostały stroje dla młodych artystów.
Organizatorzy zakładają, że cykliczne spotkania przeprowadzone w ramach programu spowodują pobudzenie aktywności mieszkańców gminy w kierunku rozwijania zainteresowań kulturalnych i krajoznawczych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »