Wójcin najlepszy w gminie

Turniej piłki siatkowej o puchar wójta gminy Paradyż

Drużyny i organizatorzy mistrzostw

W niedzielę, 13 marca w sali gimnastycznej Gimnazjum w Paradyżu odbył się turniej piłki siatkowej o puchar wójta. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny reprezentujące Wójcin, Paradyż oraz Gimnazjum w Paradyżu.
Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przystąpiono do rozgrywek, które odbywały się systemem każdy z każdym. Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny z Wójcina i Paradyża. Mecz był niezwykle emocjonujący. Pierwszego seta 25:20 wygrał Paradyż. W drugim i trzecim secie do głosu doszli faworyci turnieju – siatkarze z Wójcina – pewnie wygrywając 25:12 i 25:16. Czwarty set był niezwykle wyrównany, prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, ale w decydującym momencie więcej zimnej krwi wykazali zawodnicy z Wójcina, wygrywając 28:26 i cały mecz 3:1.
W kolejnym pojedynku byliśmy świadkami dużej niespodzianki. Reprezentacja Gimnazjum pokonała starszych kolegów z Paradyża 3:2 (25:20, 25:21, 22:25, 17:25, 15:12). Mecz, szczególnie w tie–breaku, był niezwykle zacięty. Gimnazjaliści przegrywali bowiem 8:11, ale potrafili się zmobilizować w końcówce i zasłużenie zwyciężyli.
W ostatnim pojedynku Wójcin pewnie pokonał nieco zmęczonych pięciosetowym bojem gimnazjalistów 3:0 (25:18, 25:17, 25:20).

Kolejność końcowa:
1. Wójcin 2 4 6:1
2. Gimnazjum 2 3 3:5
3. Paradyż 2 2 3:6
Drużyny występowały w następujących składach:
Wójcin: Artur Pietruszka, Piotr Biegała, Marcin Zapalski, Paweł Biegała, Mateusz Kalinowski, Tomasz Biegała, Mariusz Wach, Mariusz Biegała.
Paradyż: Paweł Górski, Marcin Kuleta, Dariusz Białecki, Marcin Snochowski, Hubert Chmielewski, Mariusz Cieślak.
Gimnazjum: Wojciech Bernas, Marcin Gębicki, Michał Kołek, Hubert Przybyła, Michał Molin, Przemysław Brzeski, Mateusz Śliwka, Łukasz Mędrecki. Opiekun: Marek Polinceusz.
Wszystkie drużyny odebrały puchary, dyplomy oraz piłki siatkowe ufundowane przez gminę. Dekoracji dokonał wójt Wojciech Rudalski, który przez cały czas kibicował wszystkim drużynom. Mecze sędziowali Mirosław Kuleta i Marek Polinceusz – współorganizatorzy turnieju.
Zwycięska drużyna z Wójcina będzie reprezentowała gminę Paradyż w powiatowych mistrzostwach LZS, które już niebawem odbędą się w Żarnowie.
Organizatorzy zawodów już teraz zapraszają na kolejny turniej, który odbędzie się za rok, mając nadzieję, że wystąpi w nim dużo więcej drużyn reprezentujących swoje miejscowości.