Ponadgimnazjalne przełaje w Mroczkowie

W czwartek, 18 października w Mroczkowie Gościnnym odbyły się mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody wchodzące w cykl ?Licealiady 2012/2013? zostały rozegrane w zabytkowym parku, częściowo należącym do gospodarza imprezy ? Zespołu Szkół Technicznych

Zawody rozegrano w pięknej scenerii zabytkowego parku w Mroczkowie

Ukształtowanie terenu umożliwiło wytyczenie trasy zgodnie z kanonami obowiązującymi w biegach przełajowych. Sztafeta złożona była z dziesięciu zawodników rywalizujących na 800?metrowej (dziewczęta) i 1000?metrowej pętli (chłopcy).
Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech placówek: Zespołu Szkół Ogólnokształcacych, Zespołu Szkół Prywatnych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym.
W kategorii dziewcząt od początku prowadzenie objęły zawodniczki ?ekonomika? i nie oddały go do końca zawodów. Drugie miejsce zajęły uczennice ?Żeromskiego?.
Skład zwycięskiej drużyny ZSP nr 1: Kamila Czaja, Joanna Ordzińska, Milena Pijet, Bernadetta Pacan, Martyna Majchrzyk, Milena Nagiel, Ewelina Adamska, Klaudia Kałkowska, Magdalena Błaszczyk, Joanna Adamczyk. Opiekunka Jolanta Pawlak.
Współzawodnictwo chłopców wygrali uczniowie ZSPryw. Drugie miejsce przypadło w udziale zawodnikom z ?Żeromskiego?, a trzecie sztafecie ?ekonomika?. Na czwartym miejscu uplasowali się uczniowie ZST.
Sztafeta ZSPryw. biegła w składzie: Sławomir Kuc, Mateusz Stępień, Kamil Balcerek, Mateusz Stępniak, Michał Kalinowski, Dawid Witek, Damian Prusek, Łukasz Gubka, Wiktor Sadzikowski. Opiekun Cezary Kądziela.
Druzyny z miejsc 1?3 otrzymały puchary i dyplomy. Sędziami zawodów byli Anna Telus i Damian Pietrasik. W przygotowaniu i obsłudze zawodów pomagali członkowie Opoczno Sport Team ? Mariusz Sarwiński i Jacek Kaczmarczyk.
Reprezentacje, które zajęły miejsca pierwsze i drugie w kategorii dziewcząt i chłopców wzięły udział w eliminacjach rejonowych, które odbyły się 23 października w Tomaszowie Mazowieckim. Nasi chłopcy nie dali żadnych szans konkurentom z rejonu tomaszowskiego i wywalczyli miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego.
Zwycięska drużyna Zespołu Szkół Prywatnych wystąpiła w składzie: Sławomir Kuc, Mateusz Stępień, Kamil Balcerek, Mateusz Stępniak, Michał Kalinowski, Dawid Witek, Damian Prusek, Łukasz Gubka, Wiktor Sadzikowski. Opiekun Cezary Kądziela.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.