W niedzielę, 17 listopada na Krytej Pływalni "Opoczyńska Fala" odbyły się Mistrzostwa Opoczna w pływaniu. Zawody zostały zorganizowane przez Urząd Miejski i "Opoczyńską Falę" z okazji dziesiątej rocznicy powstania basenu"
Zawody miały charakter otwarty. Zawody toczyły się w kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych.
Wyniki
* Roczniki 2006?2007
Dziewczęta
25 m stylem grzbietowym
1. Maja Nowacka ? 55,50 s
2. Kaja Bugaj ? 58,82 s
Chłopcy
25 m stylem grzbietowym
1. Franek Zięba ? 54,29 s
2. Maciej Zalega ? 1,02,82
* Roczniki 2004?2005
Dziewczęta
25 m stylem grzbietowym
1. Wiktoria Gutowska ? 23,01 s
2. Julia Jędrasik ? 30,76 s
3. Amelia Piechna ? 31,97 s
25 m stylem dowolnym
1. Wiktoria Gutowska ? 20,35 s
2. Kinga Długosz ? 40,54 s
3. Wiktoria Wiktorowicz ? 45,54 s
Chłopcy
25 m stylem grzbietowym
1. Makary Firmowski ? 23,39 s
2. Jakub Wolski ? 24,27 s
3. Piotr Baszuk ? 25,33 s
25 m stylem dowolnym
1. Jan Krogulec ? 20,38 s
2. Jakub Wolski ? 20,86 s
3. Piotr Baszuk ? 21,36 s
* Roczniki 2002?2003
Dziewczęta
25 m stylem grzbietowym
1. Zofia Biazik ? 22,44 s
2. Julia Cieślik ? 23,04 s
3. Emilia Andrysiak ? 23,28 s
25 m stylem dowolnym
1. Zofia Biazik ? 19,57 s
2. Monika Kraul ? 20,51 s
3. Emilia Andrysiak ? 21,39 s
Chłopcy
25 m stylem grzbietowym
1. Piotr Marszałek ? 23,36 s
2. Adam Stępień ? 23,40 s
3. Mateusz Zalega ? 23,74 s
25 m stylem dowolnym
1. Mateusz Zalega ? 19,98 s
2. Piotr Marszałek ? 20,18 s
3. Wiktor Chrustowicz ? 21,72 s
* Roczniki 2000?2001
Dziewczęta
50 m stylem grzbietowym
1. Wiktoria Lach ? 43,18 s
2. Justyna Wiktorowicz ? 45,24 s
3. Oliwia Nieć ? 45,60 s
50 m stylem dowolnym
1. Justyna Wiktorowicz ? 35,08 s
2. Zuzanna Mijas ? 35,44 s
3. Wiktoria Lach ? 39,96 s
Chłopcy
50 m stylem grzbietowym
1. Wojciech Wilk ? 42,10 s
2. Jakub Sagalara ? 44,09 s
3. Szymon Kowalczyk ? 46,04 s
50 m stylem dowolnym
1. Wojciech Wilk ? 39,06 s
2. Hubert Korycki ? 39,08 s
3. Jakub Sagalara ? 39,18 s
* Roczniki 1998?1999
Dziewczęta
50 m stylem dowolnym
1. Wioletta Kałużyńska ? 37,24 s
2. Klaudia Krzysztofik ? 37,57 s
3. Anna Michnicka ? 39,84 s
100 m stylem zmiennym
1. Wioletta Kałużyńska ? 1,37,24
2. Anna Michnicka ? 1,43,02
Chłopcy
50 m stylem dowolnym
1. Michał Kuleta ? 26,90 s
2. Mateusz Gutowski ? 32,12 s
3. Hubert Marszałek ? 34,82 s
100 m stylem zmiennym
1. Michał Kuleta ? 1,09,07
2. Mateusz Gutowski ? 1,27,72
* Open kobiet
100 m stylem dowolnym
1. Agata Gołąb ? 1,15,28
2. Joanna Kowalczyk ? 1,27,49
3. Daria Wilk ? 1,34,28
100 m stylem zmiennym
1. Agata Gołąb ? 1,28,96
2. Daria Wilk ? 1,48,16
3. Joanna Kowalczyk ? 1,52,06
* Open mężczyzn
100 m stylem dowolnym
1. Jerzy Szmitka ? 1,02,48
2. Rafał Piekarski ? 1,03,47
3. Bartosz Skalik ? 1,04,65
100 m stylem zmiennym
1. Jerzy Szmitka ? 1,15,91
2. Rafał Piekarski ? 1,18,11
3. Bartosz Skalik ? 1,19,99
* Kobiety pow. 40 lat
25 m stylem dowolnym
1. Sylwia Korycka ? 23,92 s
2. Anna Stępień ? 27,85 s
3. Elżbieta Białas ? 30,31 s
* Mężczyźni pow. 40 lat
25 m stylem dowolnym
1. Andrzej Nieć ? 15,28 s
2. Artur Wojtal ? 16,86 s
3. Jerzy Bogusiewicz ? 18,87 s
Czołowi pływacy z każdej kategorii otrzymali medale, organizatorzy przygotowali również nagrody rzeczowe.
|