Inauguracyjny start slalomistów

Slalom kajakowy

Kajakarze górscy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica zainaugurowali starty w sezonie 2014, biorąc udział w Międzynarodowych Krakowskich Slalomach. Największy sukces odniósł Przemysław Nowak, który wygrał rywalizację kanadyjek jedynek juniorów.
Regaty na torze w Krakowie?Tyńcu (12?13 kwietnia) miały silną obsadę. Zgromadziły slalomistów z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Rosji i Szwecji, jednak bez reprezentantów kraju, którzy w Australii przygotowują się do mistrzostw świata juniorów i młodzieżowców.
LKK Drzewica reprezentowało dwanaście osad, z czego połowa debiutowała w nowych kategoriach wiekowych. Jako seniorzy po raz pierwszy wystartowali Paweł Smolarski i Bartosz Dębowski (urodzeni w 1995 r,), natomiast juniorski debiut zaliczyli Katarzyna Smolarska, Adam Kopczyński, Szymon Zawadzki i Michał Franczak (urodzeni w 1999 r.).
Zarówno w sobotę, jak i niedzielę rozegrano po dwa przejazdy open. O zajętej lokacie decydował wynik lepszej próby. Do ostatecznej klasyfikacji Krakowskich Slalomów wliczano rezultaty z dwóch dni.
Podczas sobotnich startów zawodnicy LKK tak naprawdę dopiero poznawali trasę. Najlepsze rezultaty zanotowali kanadyjkarze. Do czołowej dziesiątki C?1 mężczyzn weszli młodzieżowcy Paweł Smolarski i Bartosz Łęgosz, zajmując odpowiednio 8. i 9. miejsce. Z dobrej strony pokazał się także junior Przemysław Nowak, który miał 11. czas. Szymon Zawadzki był 23., Adam Gąsiorowski 24., a Michał Franczak 25.
W K?1 kobiet Kasia Smolarska została sklasyfikowana na 18. pozycji. Osada juniorów Krzysztof Zych?Wojciech Klata zajęła ósme miejsce w kanadyjkach dwójkach. W K?1 mężczyzn Bartosz Dębowski był 20., Adam Kopczyński 22., Jarosław Klata 26., Jakub Szymański 27.
Dzień później drzewiczanom pływało się już lepiej, czego dowodem znaczna poprawa czasów i ? w większości przypadków ? również lokat.
Wysoką formę osiągniętą na progu sezonu potwierdził Paweł Smolarski, który wywalczył 6. pozycję w C?1. Bartek Łęgosz zajął miejsce 14., Przemek Nowak 16., Michał Franczak 21., Adam Gąsiorowski 22., a Szymon Zawadzki 23.
Kasia Smolarska była 15. w K?1 kobiet, dwójka kanadyjka Zych?Klata przesunęła się o jedno oczko w górę (7. lokata), natomiast w K?1 mężczyzn Bartek Dębowski był 21., Jarek Klata 24., Adam Kopczyński 25., a Kuba Szymański 28.
Końcowa klasyfikacja Krakowskich Slalomów, zawierająca podział na juniorów i seniorów, przyniosła klubowi z Drzewicy podwójne podium. Pierwsze miejsce w C?1 juniorów wywalczył Przemysław Nowak. W kanadyjkach dwójkach tej samej kategorii wiekowej osada Krzysztof Zych?Wojciech Klata zajęła drugą pozycję.
A już w najbliższy weekend, 19?20 kwietnia siedem osad LKK będzie rywalizowało na rzece Wag w Liptowskim Mikulaszu. Drzewiccy górale wezmą udział w XXX Liptowskich Slalomach. Na Słowację jadą w Wielki Czwartek.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (875) z dnia 18 Kwietnia 2014r.