Biegali w Jaworzni i Janowie

W niedzielę 3 lipca w Jaworzni k. Kielc odbył się 8 bieg o ?Złoty Jawor?

Od lewej Robert Wetoszka, Jacek Wojtarek

Biegacze rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Na starcie bardzo trudnej trasy biegu, a dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz, stanęło 57 biegaczy, w tym dwóch biegaczy z naszego terenu. Robert Witoszka pokonał trasę w rewelacyjnym czasie 37 minut 15 sekund, plasując się na 11 pozycji w klasyfikacji generalnej a na drugiej pozycji w swojej kategorii wiekowej 25?30 lat. Na miejscu 16 w klasyfikacji generalnej i na drugim w kategorii wiekowej 20?25 lat z czasem 38 minut 20 sekund bieg ukończył Jacek Wojtarek z Agrobaru Sitowa.
Po biegu nasi zawodnicy wzięli udział w konkursie żonglowania piłką na czas. W ciągu 30 sekund każdy z zawodników musiał odbić piłkę jak najwięcej razy. I w tej konkurencji drugie miejsce zajął Jacek Wojtarek, czwarty był Robert Wetoszka.

* * *
W sobotę, 16 lipca w Janowie koło Przysuchy odbył się VI Ogólnopolski bieg wiejski ?Janów 2011?.
Z roku na rok ta niezwykle dobrze przygotowana impreza biegowa przyciąga coraz większą rzeszę biegaczy. Organizatorzy świetnie przygotowali trasę biegu długosci 6 km, która prowadziła leśnymi duktami. Wśród 39 biegaczy wystartowało 5 zawodników z ziemi opoczyńskiej. Na najlepszy wynik biegł Robert Wetoszka, ale na ostatnim kilometrze pomylił trasę i nie został sklasyfikowany. Na szóstej pozycji dobiegł do mety, z czasem 22 minuty 43 sekundy, Jacek Wojtarek. Dwie pozycje za nim, na ósmym miejscu do mety dobiegł Piotr Knop (biegający w barwach Olimpii Wola Załężna) z czasem 24.01. Pietnasty był, powracający do biegania, Sławomir Michoń z LKS Sławno z czasem 26.36. Jako dwudziesty siódmy bieg ukończył Zdzisław Juźwik z LKS Sławno z czasem 32.50, a jako 32 został sklasyfikowany Grzegorz Sygut z czasem 34.04, reprezentujący LKS Sławno.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (732) z dnia 22 Lipca 2011r.