tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Żarnowscy jubilaci

 
15 sierpnia w Żarnowie odbyły się obchody jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele świętego Mikołaja, podczas której dziewięć par jubilatów dokonało odnowy przyrzeczeń małżeńskich. W Gminnym Domu Kultury, odbyła się oficjalna część spotkania z wręczeniem medali, dyplomów i występem młodzieży ze scholi parafialnej. Tę podniosłą i wzruszającą dla każdej pary jubilatów chwilę uczczono czteropiętrowym tortem oraz lampką szampana


Wszystkich zebranych na uroczystości złotych, diamentowych i żelaznych godów powitała prowadząca spotkanie, Sylwia Burakowska. Podobne spotkanie w gminie odbyło się w tym roku po raz trzeci. Medale i dyplomy za 50?lecie pożycia małżeńskiego, przyznane przez Prezydenta RP, a wręczone przez wójta gminy Krzysztofa Nawrockiego, przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Gawrysia i zastępczynię kierownika USC Barbarę Celczyńską otrzymali:
* Leokadia i Jan Ślusarczykowie z Klewa,
* Marianna i Bolesław Kołodziejczykowie z Soczówki,
* Urszula i Józef Wiaderni z Żarnowa,
* Janina i Stefan Ruszkiewiczowie z Miedznej Murowanej,
* Zofia i Stanisław Pęczkowie z Miedznej Murowanej,
* Helena i Jan Sznajderowie z Miedznej Murowanej,
* Lucjanna i Józef Sitkowscy z Miedznej Murowanej.

60?lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodzili:
* Krystyna i Stanisław Milczarkowie z Myśliborza.

Najbardziej jednak zaimponowali wszystkim obecnym
Apolonia i Stanisław Wilkowie ze Straszowej Woli, którzy brali ślub w 1947 roku i mają udokumentowany 65?letni staż małżeński. Jubilaci złożyli sobie wzajemnie podziękowania za lata przeżyte razem i okazaną miłość oraz opiekę. Przyrzekli sobie również, że uczynią wszystko, by ich małżeństwo było nadal szczęśliwe.
Wójt złożył jubilatom życzenia, by cieszyli się dalszym wspólnym życiem w zdrowiu oraz w otoczeniu dzieci, wnuków i prawnucząt. Życzył im również tego, by te radosne chwile, których doświadczyli podczas uroczystości jubileuszowych, przedkładały się na dalsze lata ich życia.
Podczas uroczystości głos zabrała również Barbara Celczyńska. W swej wypowiedzi nawiązała do chwil, które miały miejsce ponad 50 lat temu, gdy jubilaci składali sobie wzajemnie przysięgę małżeńską i przyrzeczenia dotrzymali przeżywając razem wiele wzlotów i upadków.
Po części oficjalnej spotkania, przyszedł czas na popis artystyczny przygotowany przez scholę parafialną, która na tę okoliczność przygotowała piosenki z młodzieńczych lat jubilatów. Podczas występu nie zabrakło hitów takich jak: ?Kochać, jak to łatwo powiedzieć? Piotra Szczepanika, ?Złoty pierścionek? Ireny Santor, ?Pierwszy siwy włos? Mieczysława Fogga oraz ?Ocalić od zapomnienia? Marka Grechuty. Część artystyczną zamknęła klamra w postaci słów ks. Jana Twardowskiego, zacytowanych przez młodzież: ?Nie kocha się za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic?.
Wzruszeń i wspomnień nie było końca. Na koniec spotkania, jubileuszowe pary wzniosły toast lampką szampana za swoją długoletnią miłość. Nie zabrakło również imponującej wielkości tortu, który wszyscy zjedli ze smakiem, słuchając opowieści z lat młodzieńczych czcigodnych jubilatów.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (789) z dnia 24 Sierpnia 2012r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »